Soutěž „NEJ inovátor 5G“ vyhrála plzeňská firma COMTES FHT a.s.

 

Slavnostním vyhlášením výsledků a předáním cen nejlepším firmám ve Skleněném sále Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky skončila soutěž NEJinovátor 5G. Slavnostní vyhlášení se konalo v Praze 30. března 2022 a zúčastnili se ho kromě zástupců oceněných firem představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (náměstek ministra Petr Očko a tajemník 5G aliance Petr Vítek), Ministerstva pro místní rozvoj ČR (náměstek ministra Ondřej Profant a ředitelka Marie Zezůlková), zástupci pořadatelského města Plzně (radní Vlastimil Gola) spolu s dalšími zástupci a představiteli obou ministerstev a zapojených měst. Vyhlášením provázel moderátor Vladimír Kořen.

Soutěž „NEJ inovátor 5G“ vyhrála plzeňská firma COMTES FHT a.s., na druhém místě skončil Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. a třetí příčku obsadila firma XR Insitute s.r.o.

„Město Plzeň dlouhodobě podporuje smart řešení a inovativní organizace. Jsem rád, že jsme mohli vyhlásit již druhý ročník soutěže na podporu malých a středních podniků tentokrát s názvem NEJ inovátor 5G, za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. I město Plzeň se ve svých projektech snaží využívat technologie 5G sítí například v případech řešení, která využívají umělou inteligenci,“ uvedl Vlastimil Gola, člen rady města pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Do soutěže se přihlásily společnosti z pěti měst využívající technologie 5G. Kromě Plzně to byly Bílina, Jeseník, Karlovy Vary a Ústí nad Labem. Do užšího výběru soutěže bylo nominováno 18 firem, u kterých konečné pořadí určil inovační audit. Vyhlášení výsledků se mělo původně konat v polovině prosince 2021, kvůli pandemii covidu-19 muselo být odloženo. Cílem soutěže bylo najít firmu, která vytvořila nejlepší inovativní produkt nebo službu s dopadem do 5G sítí.

Vítěz soutěže, společnost COMTES FHT a.s., je přední evropskou výzkumnou organizací, která zajišťuje výzkum a vývoj v oblasti kovových materiálů, zavádění nových technologií tváření a tepelného zpracování kovů především v klíčových oborech: strojírenství, automobilový průmysl a energetika.

Vítězné firmy obdržely cenu Globe ze skláren Moser, dárkové vouchery na jazykové kurzy do jazykové školy LITE, která má 13 poboček v celé republice, a vouchery na studium MBA od Fakulty veřejnosprávních a ekonomických studií v Uherském Hradišti Vysoké školy Jagiellońské v Toruni. Všechny soutěžící firmy získaly certifikáty o absolvování inovačního auditu jako mezinárodní metody, která analyzuje, hodnotí a stimuluje inovační proces a inovační prostředí v podnicích.

Poslední novinky

Soutěž NEJ inovátor 5G zná svého vítěze!

Soutěž „NEJ inovátor 5G“ vyhrála plzeňská firma COMTES FHT a.s.   Slavnostním vyhlášením výsledků a předáním cen nejlepším firmám ve Skleněném sále Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky skončila soutěž NEJinovátor 5G. Slavnostní vyhlášení se konalo v Praze 30. března 2022…

Celý článek

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže

13. 12. 2021

Slavnostní vyhlášení soutěže NEJ Inovátor 5G bylo kvůli současné epidemiologické situaci přesunuto na 30.3.2022. Vyhlášení proběhne v budově Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Do užšího výběru projektu „NEJ inovátor 5G“, který má za cíl podporu malých a středních podniků, bylo…

Celý článek