Město Bílina, podkrušnohorské město, kterému vévodí na severu elektrárna Ledvice a na jihu majestátní znělcový masiv Bořeň, kontinuálně rozvíjí kvalitu života svých občanů a rozvíjí pulsující, bezpečné město pro volný čas, kvalitní bydlení a podnikatelské prostředí s vysokým standardem služeb.

Využívá moderních technologií a inovativních přístupů nejen pro rozvoj města, ale také pro rozvoj občanské společnosti – s ohledem na historii města a v souladu s tradicemi. Bezpečí občanů hlídá kamerový systém a napomáhá mu i moderní veřejné osvětlení. Cestující vozí nehlučné městské elektrobusy, které se – stejně jako elektromobily – napájejí v Ledvicích přímo „od pramene“.

Zvýšení bezpečnosti na veřejném prostranství města i uvnitř veřejných budov znamená pro obyvatele Bíliny výhra v soutěži 5G pro 5 měst. Díky 5G technologii, která bude v rámci projektu MMR ve městě v předstihu spuštěna, získá dosavadní městský kamerový systém zcela jiné parametry. 5G technologie umožní zejména sdílení většího objemu dat a jejich mnohem vyšší přenosovou rychlost, nežli je tomu v současné době při využití LTE (4G) sítě.

Po doplnění kamerového systému chytrými aplikacemi bude například schopný sám vyhodnotit nebezpečnou situaci a upozornit na ni, dále rozpoznat osoby, předměty či vozidla a mapovat jejich pohyb, to vše v reálném čase, s velmi kvalitním obrazem a možností zpětného přehrávání záběrů.

Poslední novinky

Nominované firmy za město Ústí nad Labem

27. 09. 2021

V Ústí nad Labem postoupila v celostátní soutěži NEJ inovátor 5G firma:   Název společnosti Specifikace předmětu podnikání Web Metropolnet a.s Společnost Metropolnet, a.s. poskytuje širokou škálu telekomunikačních a outsourcingových IT služeb s vysokou kvalitou a smluvně garantovanými parametry. Je…

Celý článek