Vizí Ústí nad Labem je být sebevědomou a moderní metropolí obklopenou výjimečnou přírodou, přátelskou pro život a podnikání. Město, které bude navazovat na svou průmyslovou historii a bude zavádět nové technologie, inovace, podporovat talenty a provádět zásadní změny ve způsobu svého řízení a uvažování. Rozvoj města bude probíhat v souladu s principy udržitelného rozvoje a bude rozvíjet podnikavost a ekonomickou aktivitu svých obyvatel a vytvářet podmínky pro příliv investic s vyšší přidanou hodnotou.

Ústí nad Labem podporuje mnoho projektů z oblasti Smart City a jedním z nich je i zavedení 5G sítě do města pro využití v dopravě, v oblasti inovativních řešení, v komunikaci běžných věcí života nebo v průmyslu.

Prvním využití 5G sítě by mělo být v oblasti dopravy. Město Ústí nad Labem chce s využitím 5G sítě podporovat bezpečnost v dopravě, ať už na křižovatkách, přechodech pro chodce, chodnících či nebezpečných komunikacích. Velkým inovativním projektem ve městě je zavedení U Smart Zone.
Tento projekt se týká autonomních řídících systémů. Prostřednictvím 5G sítě a její přenosové rychlosti bude umožněno testování aut bez řidiče a jejich komunikace s okolím i dalšími auty v reálném čase.

U Smart Zone bude dále rozšířena na živou laboratoř, která bude směřovat k ekosystému otevřených inovací, který bude působit v územním kontextu města a infrastruktury, a který bude integrovat souběžné výzkumné a inovační procesy v rámci partnerství veřejného a soukromého sektoru. Dojde k úzké spolupráci aktérů v území včetně zapojení obyvatel do procesu objevování a ověřování nových technologií, služeb a inovací v oblasti mobility, energetiky, životního prostředí, zdravotnictví atd.

 

Nominované firmy:

Název společnosti Specifikace předmětu podnikání Web
Metropolnet a.s 

Metropolnet, a.s. | LinkedIn

Společnost Metropolnet, a.s. poskytuje širokou škálu telekomunikačních a outsourcingových IT služeb s vysokou kvalitou a smluvně garantovanými parametry. Je schopna uspokojit potřeby všech vrstev zákazníků, včetně telekomunikačních operátorů, kteří současně s vysokou jakostí služeb vyžadují i optimalizaci nákladů. http:/www.metropolnet.cz/

Poslední novinky

Soutěž NEJ inovátor 5G zná svého vítěze!

01. 04. 2022

Soutěž „NEJ inovátor 5G“ vyhrála plzeňská firma COMTES FHT a.s.   Slavnostním vyhlášením výsledků a předáním cen nejlepším firmám ve Skleněném sále Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky skončila soutěž NEJinovátor 5G. Slavnostní vyhlášení se konalo v Praze 30. března 2022…

Celý článek

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže

13. 12. 2021

Slavnostní vyhlášení soutěže NEJ Inovátor 5G bylo kvůli současné epidemiologické situaci přesunuto na 30.3.2022. Vyhlášení proběhne v budově Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Do užšího výběru projektu „NEJ inovátor 5G“, který má za cíl podporu malých a středních podniků, bylo…

Celý článek